SPC-Покриття для квартири

SPC – Stone Plastic Composite. SPC покриття вважається новим поколінням підлогового покриття. Основу цього ламінату складає 70-80 % карбонат кальцію (крейда) і ПВХ. Через дуже низьку вартість крейди, ціна на такий ламінат набагато нижча інших композитних ламінатів. Він стабільний при перепадах температури і стійкий до стиснення та розтягування. За своїми властивостями, він близький до натурального каменю, чудово передає тепло. Ідеально підходить для використання в приміщеннях з опаленням «тепла підлога». Екологічно безпечний для використання у будь-яких житлових і комерційних приміщеннях. Універсальний в догляді. Не потребує спеціальних миючих засобів.

Всі перераховані композитні ламінати абсолютно водостійкі.

Виробництво SPC ламінату.
SPC ламінат має три складові: SPC- основа, декоративний ПВХ шар (плівка), зносостійкий ПВХ шар.
На початковому етапі відбувається змішування 70-80% крейди і ПВХ. Отримана суміш подається в екструдер (велика м’ясорубка), де вона піддається нагріванню до температури близько 270 градусів. При цьому утворюється однорідна маса, яка подається в форму (матрицю). З матриці виходить безкінечний SPC-лист, який поступово застигає і  кристалізується.

Ширина листа – 960 мм. Товщина, в залежності від заданих параметрів (3,5; 4,0; 5,0; 6,0 мм). Далі на SPC-лист з рулонів накладається плівка з необхідним декором і зносостійкий шар. Отриманий «бутерброд» проходить через прес, нагрітий до температури 270 градусів. При цьому всі три шари сплавляються разом. Отриманий лист розрізається на плити необхідної довжини. Зазвичай отримують плити 960*1200 мм.
Плити перебувають  в приміщенні протягом 48 годин, для остаточної кристалізації і стабілізації. Після вистоювання, плити покриваються UV-лаком (матовим чи глянцевим) для запобігання втрати кольору від впливу сонячних променів.  
Далі плити розрізаються на дощечки потрібної ширини, в яких вирізається замок. На кожному етапі відбувається автоматичний і візуальний контроль якості.

Властивості і застосування SPC ламінату.
Незважаючи на слово ламінат у назві, за своїми властивостями SPC ламінат набагато ближче до керамічної плитки, і особливо близький до натурального мармуру, з якого, за фактом, він на 70-80% складається (крейда і мармур складаються на 99% з карбонату кальцію). З класичним ламінатом він пов'язаний тільки наявністю замкового з'єднання.

SPC ламінат продукт дуже твердий, практично не реагує на перепади температури. Добре проводить тепло. ПВХ, що входить до складу SPC, відповідає за необхідну в'язкість продукту.

На відміну від керамічної плитки і натуральних каменів, SPC не ламкий. Наприклад, при падінні на нього важких предметів він не трісне.

Завдяки своєму складу, абсолютно вологостійкий, можна, при бажанні, застелити дно басейну.

Також, SPC, через відсутність в технології виробництва клею, повністю позбавлений формальдегідів, тобто безпечний для здоров'я, це і робить його таким популярним в розвинених країнах.

Зносостійкий ПВХ шар, з додаванням оксиду алюмінію, зазвичай, використовується двох товщин: 0,3 мм і 0,5 мм. При перевірці на стирання, шар в 0,3 мм витримує 20000 обертів наждачкою, шар в 0,5 мм - 50000 обертів. Для прикладу, класичні ламінати: 31 клас - 2000 обертів, 33 клас - 4500 обертів.

Зносостійкий шар 0,3 мм використовується для будь-яких побутових і комерційних приміщень, в яких не використовуються візки і техніка.

Зносостійкий шар 0,5 мм використовується для приміщень, в яких використовуються візки і спецтехніка.    

Звичайно, SPC ламінати ідеально підходять для приміщень комерційного використання (офіси, магазини, ресторани і т. д.). У домашніх умовах чудово підійдуть в коридор, кухню, ванну кімнату.  

Повернення до списку